Chełmiec: Tylko cztery nianie z dopłatą z Małopolski

 

Rodzice z gminy Chełmiec mogą zacząć bitwę o darmową nianie. Od dzisiaj w samorządzie ruszył nabór wniosków do programu rządowego. Tylko cztery rodziny mogą skorzystać z dopłat do opieki dla swoich dzieci.

Dofinansowanie można dostać na opiekę dzieci do trzeciego roku życia. Gra jest warta świeczki dlatego, że w ramach projektu rodzice mogą dostać 1500 zł miesięcznie na zatrudnienie niani. 1000 zł z tej kwoty pokryje Województwo Małopolskie, a 500 zł samorząd gminy.

Z takiego wsparcia można korzystać nawet przez 10 miesięcy. Żeby dostać pieniądze trzeba jednak mieszkać z dzieckiem na terenie gminy. Mama czy tata nie dostaną jednak dofinansowania jeśli przebywają na urlopie macierzyńskim albo wychowawczym dłużej niż przez miesiąc. To dlatego, że program został stworzony żeby pomagać rodzicom, którzy chcą łączyć pracę z życiem rodzinnym.

Rodzic we wniosku powinien przedstawić też kandydata na nianie. Opiekunem może być nie tylko osoba postronna ale także dziadkowie dziecka jeśli są osobami bezrobotnymi i nie mają więcej 50 roku życia,

Z wnioskami trzeba się spieszyć dlatego że nabór trwa tylko do piątku.

Maria Mółka