Żużel: Jaskółki w niedzielę podejmą Orła Łódź – składy

 

W niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinałowe w Nice 1 Lidze Żużlowej. Grupa Azoty Unia podejmie zespół Orła Łódź. W środowe popołudnie kierownicy obu ekip awizowali skład na to spotkanie.

W zestawieniu gości dojdzie do kilku poważnych zmian, które są spowodowane problemami zawodników. Duńczyk Hans Andersen i Australijczyk Rohan Tungate zaliczyli we wtorek groźne upadki podczas pojedynków szwedzkiej Eliteserien i ciągle odczuwają ich skutki. W ich miejsce w niedzielę mają pojechać junior Mateusz Błażykowski i Rosjanin Gleb Czugunow. Dla tego pierwszego byłby to ligowy debiut w barwach Orła.

Drużyna Jaskółek wystąpi w tym meczu bez kontuzjowanego Michała Nowińskiego, który we wtorkowych zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na torze w Rybniku uległ kontuzji.

Awizowane składy:

Orzeł Łódź:
1. Robert Miśkowiak
2. Edward Mazur
3. Aleksandr Łoktajew
4. Mateusz Błażykowski
5. Gleb Czugunow
6. Jakub Miśkowiak

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Peter Ljung
10. Jakub Jamróg
11. Artur Mroczka
12. Artur Czaja
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki

W pierwszym meczu padł remis 45:45. Początek meczu zaplanowano w niedzielę na godzinę 12:45. Dodajmy jeszcze że obie drużyny mogą do awizowanego składu wnieść dwie zmiany.

Grzegorz Golec