Region tarnowski: Sporo chętnych na 500 plus

 

W Tarnowie i regionie trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy. Największą popularnością cieszą się oczywiście świadczenia w ramach tego rodzinnego programu. Aktualnie złożonych jest już 4800 wniosków.

Ostatnie dni sierpnia to też znacznie większa liczba osób, które przychodzą do punktów, w których mogą złożyć wniosek. Dzieje się tak, bo złożenie dokumentów do końca tego miesiąca gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń.

Wnioski można jednak składać zarówno we wrześniu jak i w październiku. – Co ważne – pieniądze nie przepadają, a zostaną wyrównane – mówi Małgorzata Mularczyk – kierownik działu świadczeń rodzinnych i dodatków mieszkaniowych w tarnowskim MOPS-ie. – Nic się nie stanie, ponieważ można wnioski składać do końca października, a o świadczenia rodzinne do końca listopada. Jeżeli w tych terminach te osoby się zmieszczą, to będą miały wypłacone świadczenia za miesiąc październik i listopad, tylko nieco później – dodaje Małgorzata Mularczyk.

Tarnowianie chętnie korzystają ze świadczeń 500+, niektórzy także mimo dobrej sytuacji finansowej. Mieszkańcy uważają, że jest potrzebny. – Potrzebne, tak. Korzystamy, ponieważ mamy czwórkę dzieci, więc jest to konieczne. Dużo pomaga, ale niestety wszystko drożeje w naszym kraju – z czegoś musi brać polski rząd te pieniądze. Korzystam na drugie dziecko. Tzn. w naszym przypadku odkładamy dzieciom na dorosłe życie – mamy dobrą sytuację finansową, więc 500+ jest odkładane na przyszłość – mówią mieszkańcy Tarnowa.

W Tarnowie rekordowa wypłata świadczenia 500+, to 3500 zł – otrzymuje je rodzina siedmioosobowa. Przypomnijmy, że korzystający z tych pieniędzy, mogą jeszcze wnioskować o wypłatę innych świadczeń rodzinnych. Wtedy kwota znacznie wzrasta.

Świadczenie Rodzina 500+ ma być wypłacane co miesiąc, do czasu aż dziecko skończy 18 lat.

Posłuchaj Małgorzaty Mularczyk:

Posłuchaj mieszkańców:

 

Tomasz Weryński