Ilkowice: Rodzice się boją o bezpieczeństwo dzieci – interwencja RDN

 

Wyjście po zakupy, dojście do szkoły czy dotarcie do busa – to dla nich codzienna walka z rozpędzonymi samochodami. Mowa o mieszkańcach Ilkowic. Przed ich domami trwa potężna inwestycja – modernizacja drogi wojewódzkiej nr 973.

Szeroka jezdnia daje pole do popisu kierowcom, brakuje jednak chodnika. Piesi obawiają się, że po zakończeniu prac, wciąż nie będzie dla nich miejsca. – I co z dziećmi, które w poniedziałek pójdą do szkoły – pytają mieszkańcy. – To jest katastrofa, powinny być chodniki na całej długości tej drogi wojewódzkiej. – Dużo dzieci tędy chodzi i nie ma chodników. Mało tu wypadków było? – Tutaj jest też zakręt i ciężko zareagować, kiedy coś wyjedzie. – Ruch jest bardzo duży. Jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale też ciężarowe. Jechałam rano do sklepu rowerem i te samochody przejeżdżały minimalnie obok mnie – dodają mieszkańcy.

ilkowice_chodnik2

Zarysy chodnika widać tylko w okolicach szkoły. To na razie zaledwie kilkaset metrów. Czy chodnik powstanie też przy dalszych zabudowaniach? Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj mieszkańców:

 

Patrycja Wolnik