Tarnów: Kino jak… marzenie

 

Jedno z najstarszych kin w Polsce i w Europie ma być bardziej nowoczesne. Odnowione zostaną wnętrza, pojawi się klimatyzacja i jeszcze lepsze wyposażenie. Mowa o kinie Marzenie w Tarnowie. Właśnie podpisano umowę na remont dzięki unijnej dotacji.

W końcu zrobimy to, na co czekali widzowie – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury. – Najdroższa część inwestycji, którą planujemy zrealizować, to system klimatyzacji wraz z montażem. Natomiast zakup aparatury nagłaśniającej i oświetlenia scenicznego spowoduje, że koncerty zyskają właściwą oprawę – dodaje dyrektor TCK.

Prace mają ruszyć już we wrześniu, a zakończyć się przed końcem roku. – Harmonogram prac jest tak ustawiony, że jeśli dojdzie do zamknięcia kina, to będą to okresy kilkudniowe a część z nich będzie wykonywana nocą. System klimatyzacji, który pochłania bardzo dużo pracy, prowadzony będzie głównie na strychu i dachu. Sala projekcyjna przez 90% swojego czasu będzie dalej normalnie funkcjonować – tłumaczy Tomasz Kapturkiewicz.

W kinie Marzenie pojawi się też specjalny system, który pomoże w oglądaniu filmów osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Będzie też nowy zestaw do projekcji 3D. W Tarnowie podpisano kilka umów na dofinansowanie inwestycji.

Na modernizację w kinie Marzenie oraz w tarnowskim amfiteatrze przeznaczono ponad milion 200 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Ponadto 180 tys. pozwoli przeprowadzić termomodernizację przedszkola w Wielkiej Wsi.

Umowy podpisali wicemarszałek Stanisław Sorys, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, dyrektor TCK Tomasz Kapturkiewicz oraz burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Posłuchaj Tomasza Kapturkiewicza:

 

Ewa Biedroń