RDN: Tekst reporterki RDN o Ewie Gawin w ogólnopolskiej prasie

 

Pomaga chorym dzieciom, szuka ich w Kamerunie i zachęca do nauki. Dzięki jej staraniom w Bertoua powstała szkoła dla dzieci głuchoniemych. Mowa o Ewie Gawin, tarnowskiej misjonarce, niedawno odznaczonej przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

O jej działalności dowiedzą się także ludzie z innych zakątków Polski i świata. Radio RDN przygotowało wywiad z misjonarką, który wyemituje Radio Watykańskie. O orderze dla Ewy Gawin pisze także najnowszy Tygodnik Niedziela w dodatku Małopolskim. Autorką tekstu jest reporterka RDN Ewa Biedroń. 

Przypomnijmy order wręczono misjonarce podczas rozpoczęcia Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Znana ze skromności Ewa Gawin powiedziała, że chce się tym odznaczeniem podzielić.

 To nie tylko dla mnie, ale ten krzyż przyjmuję i rozdaje go wszystkim misjonarzom i tym, którzy pomagają misjom”- powiedziała wtedy misjonarka – mówi Gawin.

Więcej o Ewie Gawin, jej podopiecznych i marzeniach związanych ze szkołą dla głuchoniemych i niepełnosprawnych dzieci przeczytacie w najnowszym wydaniu Tygodnika Niedziela.

Posłuchaj Ewy Gawin:

 

Ewa Biedroń