Diecezja: 18 lat Grupy Modlitewnej Ojca Pio w Nowym Sączu

 

18 lat temu powstała sądecka Grupa Modlitewna Ojca Pio. Rocznica będzie przeżywana w sobotę podczas spotkania modlitewnego o godzinie 19.00 w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Na pierwsze spotkanie, 18 lat temu przyszło ok. 25 osób, po czterech miesiącach było ich już siedemset osób. Dziś na spotkania modlitewne przychodzi około 2 tys. czcicieli św. o. Pio.

W ciągu 18 lat w diecezji tarnowskiej powstało ok. 60 Grup Modlitewnych Ojca Pio. Liderzy sądeckiej grupy brali też udział w zakładaniu takich wspólnot w archidiecezji krakowskiej, przemyskiej, diecezji rzeszowskiej i kaliskiej.

Dzieło trwa i się rozwija, bo ludzie mają potrzebę modlitwy – mówi ks. Andrzej Liszka, koordynator diecezjalny grup modlitewnych ojca Pio. – Ojciec Pio mówił, że modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbiec Bożego Serca. Ten, kto zagłębi się w treść tego to zrozumie, co człowiek może dzięki modlitwie. Wiele osób mówi, że w ten sposób ładują akumulatory na cały miesiąc – dodaje ks. Liszka.

Sądecka Grupa prowadzi też księgę łask za wstawiennictwem św. o. Pio. Zawiera ona tysiące próśb i podziękowań. – To uzdrowienia duchowe i fizyczne, dzieci i starszych – dodaje ks. Liszka.

Okazja, by świętować 18. urodziny sądeckiej Grupy Modlitewnej Ojca Pio będzie też 10 września w Nowym Sączu – Zawadzie podczas Festynu Rodzinnego ‚Niedziela z Ojcem Pio”.

Posłuchaj ks. Andrzeja Liszki:

 

Ewa Biedroń