Limanowa: Co z mostem nad rzeką Łososiną?

 

Nowy most nad rzeką Łososiną miał powstać jeszcze w tym roku, jednak Urząd Wojewódzki mimo zapowiedzi nie wesprze inwestycji. Chodzi tu o przeprawę w ciągu ul. Michała Dudka w Limanowej. W lutym wojewoda Pilch zaoferował pomoc. W ostatnim czasie miasto otrzymało jednak informację, że pieniędzy na przebudowę na razie nie ma.

Cały koszt to około 2 mln złotych. Jak tłumaczy burmistrz Władysław Bieda, to zbyt wiele. Miasto samo nie pokryje kosztów.

Druga strona też jest taka, że jest to ewidentna szkoda powodziowa. W takich sytuacjach zawsze gminy otrzymują wsparcie na likwidacje takich szkód. W 2014 roku do oceny tej szkody przez ówczesnego wojewodę zostały wysłane osoby, które merytorycznie nie były przygotowane do takiej oceny – mówi Bieda.

Według burmistrza koszty zostały źle wycenione, przez co miasto nie trafiło na listę gmin dotkniętych szkodami powodziowymi w 2014 roku. W efekcie nie może dostać pieniędzy z funduszu powodziowego z Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Miasto zleciło ekspertyzę techniczną i ekonomiczną mostu. Te mają być wysłane do wojewody i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Więcej o obietnicach byłego wojewody przeczytacie TUTAJ.

Posłuchaj Władysława Biedy:

 

Maria Mółka