Tylicz: Kilkuset niepełnosprawnych modliło się u Tylickiej Pani [ZDJĘCIA]

Niepełnosprawność to nie balast a dźwignia – takimi słowami biskup tarnowski Andrzej Jeż, w trakcie Mini Forum Osób Niepełnosprawnych, przekonywał o sensie cierpienia w życiu chrześcijan. Podczas Mszy św. w tutejszym sanktuarium, duszpasterz naszej diecezji nawiązał do męki jaką przeszedł Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu.

To co w oczach świata jest balastem czy obciążeniem, może uczynić człowieka kimś wielki i wyjątkowym – tłumaczy biskup Jeż. – Można dzięki temu podnieść siebie i innych na wyższą płaszczyznę. Optyka chrześcijańska jest pełna nadziei.

Mini Forum Osób Niepełnosprawnych w Tyliczu okazało się świetną okazją do integracji. – Na co dzień po prostu siedzę w domu. Tutaj mogę poznać nowe osoby, z którymi mam sporo wspólnych tematów – pani Sabina z kamionki Wielkiej

W forum uczestniczyło kilkaset osób. Z niepełnosprawnymi do sanktuarium maryjnego przyjechali też członkowie rodzin i wolontariusze. Forum miało dwa wymiary – modlitewny i integracyjny. W obydwu uczestniczyli niepełnosprawni z różnych dekanatów i okręgów m.in z Sądecczyzny, z rejonu Limanowej, Mielca, Brzeska, Tarnowa czy Krynicy.

Posłuchaj bp. Andrzeja Jeża:

Posłuchaj uczestników forum:

Maria Mółka