Nowy Sącz: Takiego Wesela jeszcze w mieście nie było [ZDJĘCIA]

Suto zastawiony stół, muzyka i taniec, ale przede wszystkim masa gości. Wesele Stanisława Wyspiańskiego przedstawione przez sądeczan, w samym sercu miasta czyli na płycie nowosądeckiego rynku przykuła uwagę nie jednego przechodnia.

Zmiana lokalizacji dla tegorocznego Narodowego Czytania okazała się strzałem w dziesiątkę. Tak wielu słuchaczy nie było na żadnej z pięciu edycji wydarzenia. Tegoroczny dobór lektury też miał znaczenie. Jedni przyszli sobie ją odświeżyć inni poznać po raz pierwszy.

Przyprowadziłem swoją wnuczkę. Ważne, żeby młode pokolenie poznawało nasze kulturowe dziedzictwo – mówi jedne z przysłuchujących się czytaniu sądeczan.

W tym roku lekturę polskiego wieszcza i dramaturga odczytali sądeccy aktorzy, politycy, nauczyciele i młodzi artyści. Po raz pierwszy w jedną z postaci wcielił się też sądecki duchowny. Proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Józef Polak stroju na występ nie musiał długo szukać dlatego, że organizatorzy zaprosili go do odegrania roli książkowego Księdza.

Maria Mółka