Tarnów: Przyjechali z całej Polski, bo śpiew jest ich pasją [ZDJĘCIA]

 

24 osoby wzięły udział w 3. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Do Tarnowa przyjechali zarówno starsi, młodzi, jak również dzieci i młodzież, często nie związani profesjonalnie z aktorstwem.

Nie studiuję nic związanego z aktorstwem czy muzyką, chciałam wziąć udział w tym konkursie żeby zobaczyć czy mogę sobie rościć jakieś szanse. Myślę, że jest to świetna okazja dla młodych, którzy chcieliby angażować się w jakieś projekty muzyczno – aktorskie. – To jest pasja i człowiek cieszy się jeżeli może to robić, jeżeli dostaje okazję – powiedziały uczestniczki przeglądu.

To szansa dla ludzi, którzy chcą się rozwijać, mają ochotę nad sobą pracować artystycznie. Wtedy nie wałęsają się po ulicach, nie siedzą pod pubami, tylko realizują swoje życie w sposób ciekawy, interesujący, artystyczny. Dobrze, że jest taki festiwal – powiedział RDN aktor Artur Barciś.

Kibicuję temu festiwalowi, aby mógł się rozwijać. bardzo wiele osób tutaj może przyjechać. Uważam, że ten przegląd będzie się rozwijał. Trzeba propagować taką ideę, żeby coraz więcej przyjeżdżało do Tarnowa   – mówi teatrolog Krystyna Rey, prowadząca zajęcia w Akademii im. Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Paweł Zych z Maszkienic k. Brzeska znalazł się w gronie laureatów festiwalu. – Zawsze lubiłem występować w różnych przedstawieniach teatralnych w szkole, często w konkursach recytowałem wiersze. Śpiewanie piosenek sprawia mi frajdę – dodaje chłopiec.

3. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej zorganizowało Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Teatralnych oraz Tarnowskiego Centrum Kultury.

Posłuchaj uczestników przeglądu:

Posłuchaj Artura Barcisia:

Posłuchaj Krystyny Rey:

Posłuchaj Pawła Zycha:

 

Małgorzata Miczek – Zabawa