Bochnia: dwa samochody potrąciły pieszego na A4

Minionej nocy na autostradzie A4 w rejonie Bochni doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszego. Mężczyzna został dwukrotnie potrącony: przez samochód osobowy oraz ciężarowy. Z urazami głowy trafił do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło 8 października o godz. 20.45. Według ustaleń policji, kierowca fiata uderzył w barierę ochronną, po czym wysiadł z samochodu i przeszedł na przeciwległy pas ruchu, gdzie został potrącony przez osobowego volkswagena. W tym miejscu doszło też to kolejnego zdarzenia, ponieważ samochód osobowy chcąc uniknięcia zderzenia z pieszym, najechał na barierę ochronną.

Kierowca fiata ponownie został potrącony, gdy powrócił na pas, na którym znajdował się jego samochód. Tym razem został uderzony przez ciężarówkę. Mężczyzna z urazami głowy trafił do szpitala w Bochni. Policjanci nie ustalili na razie, dlaczego mężczyzna zdecydował się przejść na przeciwległy pas ruchu.

W wyniku wypadku zablokowana została jezdnia w kierunku Krakowa, policja zorganizowała objazd drogą krajową nr 94 przez Bochnię. Ruch w kierunku Tarnowa odbywał się jednym pasem. Utrudnienia trwały 3 godziny.