Tarnów: Mieszkańcy miasta pokazali, że nie chcą imigrantów

Po Warszawie, Rzeszowie czy Bochni nadszedł czas na Tarnów. Mieszkańcy miasta również zaprotestowali przeciwko nielegalnym imigrantom. Na Placu Sobieskiego zgromadziło się sporo młodzieży, ale też seniorzy oraz rodziny z dziećmi.

Jedno z wykrzykiwanych haseł brzmiało – Wielka Polska katolicka. To jeden z powodów, dla którego w centrum Tarnowa zebrało się kilkadziesiąt osób. Nie chcemy tutaj islamu, chcemy zachowania naszej kultury, tradycji i wiary katolickiej – podkreślali uczestnicy manifestacji. Niepokój tarnowian jest spowodowany napływem do Europy ludzi, których pochodzenie, czy prawdziwą tożsamość często trudno ustalić. Nasza młodzież wyjeżdża za granicę, również moja córka, a my mamy przyjmować nie wiadomo kogo? Powinniśmy im pomagać tam, na miejscu, a nie przyjmować do krajów europejskich – komentuje tarnowianka. Podobna manifestacja odbyła się już w Bochni. W poniedziałek – 12 października natomiast zaplanowano pikietę w Mielcu. Rozpocznie się o godzinie 18.00 na placu Armii Krajowej.

Manifestacja przebiegła pokojowo, ale po jej zakończeniu do akcji wkroczyli tarnowscy kibice wykrzykując klubowe hasła. Na Placu Sobieskiego nie doszło jednak do żadnych groźnych sytuacji. Protest organizował Społeczny Komitet „STOP nielegalnym imigrantom”. Więcej informacji o przyczynach organizowania manifestacji i wywiad z Grzegorzem Piątkowskim, wiceprezesem Społecznego Komitetu „STOP nielegalnym imigrantom” tutaj.

GALERIA ZDJĘĆ

Posłuchaj relacji: