Tarnów: Od grudnia na Park&Ride zaparkują tylko pasażerowie kolei

Kończy się budowa parkingu przy Dworcu PKP. Do wykonania została jeszcze część drogi dojazdowej na odcinkach Monopolowej i Drogi do Huty. Ponieważ przez pierwsze lata będą mogli z niego korzystać tylko przesiadający się w Tarnowie na pociąg, urzędnicy obawiają się, że będzie świecił pustkami.

Jak mówi Jacek Chrobak, dyr. Targowisk Miejskich, remont wiaduktów kolejowych na pewno wpłynie negatywnie na frekwencję.

Według naszych obliczeń z Dworca PKP w Tarnowie wyjeżdżało przed rozpoczęciem remontu wiaduktów  ponad 3000 osób, więc docelowo, gdyby z parkingu korzystało nawet 10 proc., byłby on zapełniony. Dlatego mamy nadzieję, że te prace będą szybko ukończone, tym bardziej, że mamy informację, że niedługo będzie gotowy jeden tor i do Krakowa podróż się wkrótce  skróci. W grudniu w Tarnowie ma też zatrzymywać się Pendolino. Gdy autostrada będzie płatna dla osobówek, podróż do Krakowa też będzie droższa, więc mamy nadzieję, że to również przyciągnie kierowców.

Na parkingu przy Dworcu PKP będzie 340 miejsc. Ma być oddany końcem listopada. Opłata to 5 zł za dobę, a przy bilecie sieciowym na pociąg 100 zł miesięcznie. Po rozliczeniu unijnego projekty parking będzie dostępny dla wszystkich kierowców.

 

Posłuchaj dyr. Targowisk Miejskich, Jacka Chrobaka: