Gm. Dębica: Jest inwestor, będzie ponad 100 miejsc pracy

Jest kolejny inwestor w pustkowskiej podstrefie ekonomicznej. Firma NOVATHERM, produkująca innowacyjne płyty izolacyjne planuje po wybudowaniu swojego zakładu zatrudnić około 100 osób.

Wartość całego przedsięwzięcia szacuje się na 52 mln złotych. Po zapoznaniu się z ofertą inwestycyjną m.in.  Oświęcimia czy Bielsko- Białej wybraliśmy tę przygotowaną przez gm. Dębica- podkreśla Rafał Hyżyk przedstawiciel inwestora. Jest kilka czynników, które zdecydowały o tej lokalizacji; dobra komunikacja, potencjalni klienci i pracownicy. Będziemy potrzebować dużo dobrych pracowników szczególnie na stanowiskach robotniczych czy do obsługi linii produkcyjnych.  
Dwóch wcześniejszych inwestorów strefy zakupiło teren. Firma Novatherms podpisało list intencyjny na dzierżawę 3 ha. Ma to przyspieszyć całą procedurę tworzenia zakładu – wyjaśnia Paweł Wolicki specjalista ds. rozwoju gospodarczego gminy Dębica.
Proponujemy takie rozwiązanie na ten czas dopóki procedury z zakupem gruntu nie zostaną dopełnione, a to kwestia od 4 do 6 miesięcy. Więc jeśli ktoś chce projektować, działać na gruncie , to ma umowę dzierżawy.
Jeśli wszystkie formalności uda się dopiąć, to budowa zakładu ruszy końcem przyszłego roku.

Posłuchaj Rafała Hyżyka

Posłuchaj Pawła Wolickiego