Rdziostów: „Gdyby nie odblaski, moglibyśmy już nie żyć”

Mały odblask daje bezpieczeństwo i może wręcz uratować życie. Doskonale wiedzą o tym uczniowie szkoły podstawowej w Rdziostowie. Dzieci wzięły udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”. Dostały kamizelki i opaski, ale też rozdawały je mieszkańcom wsi, przedszkolakom z Biczyc i kierowcom. Były też prelekcje z policjantami. Działania przyniosły efekty.

Nosimy kamizelki z odblaskami, bo jesteśmy wtedy bardziej bezpieczni na drodze. Bez odblasków już dawno moglibyśmy nie żyć – usłyszał nasz reporter od dzieci.

Nasza szkoła leży przy ruchliwej i niebezpiecznej drodze. Zdarzają się wypadki śmiertelne, dlatego też stawiamy na odblaski. Nasi uczniowie zachowują szczególną ostrożność,  są dobrze widoczni na drodze, ale i tak są narażeni na niebezpiecznie jeżdżących kierowców – podkreśla Urszula Łabuda, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie.

Posłuchaj uczniów:

Posłuchaj dyrektor szkoły w Rdziostowie:

Na koniec akcji „Odblaskowa Szkoła” dzieci z Rdziostowa przeszły przez wieś z transparentami promującymi noszenie opasek i kamizelek. Było też przedstawienie na temat bezpieczeństwa.