Tarnów: Konferencja o rodzicielstwie zastępczym

Jak zostać rodziną zastępczą? To jedno z pytań wtorkowej konferencji. „Rodzina na zastępstwo, serce na zawsze…” to temat spotkania, które odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

W konferencji mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Chcemy przede wszystkim pomóc osobom, które zastanawiają się nad rodzicielstwem zastępczym. Rodziny zastępcze podzielą się swoimi problemami i pozytywnymi stronami swojej funkcji. Powiemy jaką pomoc może uzyskać rodzina zastępca. Rodzicielstwo zastępcze jest bardzo potrzebne– mówi Dorota Krakowska, zastępca Prezydenta Tarnowa ds. społecznych. Celem konferencji jest przybliżenie między innymi funkcjonowania systemu pieczy zastępczej, roli rodziny zastępczej w wychowaniu dzieci pozbawionych opieki ze strony rodziny biologicznej, wpływu braku stabilnego środowiska wychowawczego na funkcjonowanie dzieci w środowisku oraz różnic pomiędzy instytucją przysposobienia a rodzinną pieczą zastępczą.

Spotkanie „Rodzina na zastępstwo, serce na zawsze…” rozpocznie się we wtorek – 27 października, o godzinie 9.00 w auli PWSZ w Tarnowie. Konferencja jest objęta patronatem honorowym: Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.

Posłuchaj Doroty Krakowskiej: