Chorzelów: Będzie Noc Świętych

Młodzież z chorzelowskiego sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin organizuje czuwanie modlitewne w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Trzecia edycja nocy świętych odbywa się pod hasłem: „Zaczerpnij u źródła”.

– chodzi przede wszystkim o przeciwstawienie się kulturze śmierci i strachu celebrowaną w ten dzień w ramach tzw. święta halloween – mówi RDN ks. Mariusz Mucha, organizator wydarzenia: Głównym tematem tego spotkania będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i uświadomienie sobie jak ten sakrament ma wielki wpływ na nasze życie i dążenie do świętości. Na początku tego spotkania modlitewnego będzie procesja z relikwiami świętych co nam uświadomi obowiązek dążenia do świętości każdego z nas. W tym naszym spotkaniu modlitewnym wszystko będzie dążyło do uświadomienia sobie, że ten chrzest musi mieć wpływ na nasze życie. – mówi ks. M. Mucha

Noc świętych „Zaczerpnij u źródła” skierowana jest do młodzieży ze wszystkich dekanatów mieleckich. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę o godz 18:30. Po czuwaniu modlitewnym organizatorzy przygotowali szereg imprez sportowo – rekreacyjnych, które odbędą się na terenie Zespołu Szkół w Chorzelowie.

Posłuchaj ks. Mariusza Muchy: