RDN: Druga radiowa pielgrzymka do Częstochowy

To podziękowanie za kolejny rok działalności naszego radia. Już po raz drugi z Tarnowa i Nowego Sącza wyruszyła pielgrzymka RDN na Jasną Górę.

W trakcie jednodniowego wyjazdu słuchacze i pracownicy radia odwiedzą krakowskie Centrum Jana Pawła II, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz oczywiście Jasną Górą. Tam wezmą udział w mszy świętej przed Cudownym Obrazem, a także wysłuchają Apelu Jasnogórskiego.

Tuż przed wyjazdem zapytaliśmy uczestników o powody, które skłoniły ich do pielgrzymki przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Jadę tam z potrzeby serca. Jest za co dziękować – mówił jeden z pielgrzymów. Nigdy nie byłam na Apelu Jasnogórskim, oglądałam go jedynie w telewizji – dodawała inna uczestniczka.

Wszyscy biorący udział w pielgrzymce podkreślali, jak ważnym miejscem jest dla nich Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Jasna Góra jest czymś takim jak godło polskie. Ma takie samo znaczenie, każdy Polak choć raz w życiu powinien ją odwiedzić – uważa jeden z uczestników wyjazdu.

GOL_6385

W pielgrzymce radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sąćz bierze udział ponad 200 osób. Bezpośredniej transmisji z mszy świętej i apelu na Jasnej Górze będzie można posłuchać na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz już od 20-tej.

Posłuchaj uczestników pielgrzymki: