Nowy Sącz: Po co miastu drugi wiceprezydent?

  Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Ryszard Nowak powołał swojego drugiego zastępcę. Prezydent miasta mianował na to stanowisko Wojciecha Piecha.

  Włodarz Nowego Sącza mniej więcej rok temu powiedział na antenie RDN Nowy Sącz, że nie potrzebuje dwóch zastępców – Mam wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża i przez najbliższy czas zamierzam pracować w takim zespole, przy pewnej reorganizacji wydaje się, że to wystarczy a tą szeroko rozumianą oświatą zajmę się osobiście. 

  Jednak zmienił zdanie i teraz twierdzi, że bez dodatkowego wsparcia nie jest w stanie pracować – Po roku pracy w dwóch doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy wsparcia, wiele się będzie działo więc przyda się ktoś do pomocy ale już na odpowiednim stanowisku. 

  Wojciech Piech był dotychczas pełnomocnikiem do spraw systemów zarządzania jakością. Jednym z jego zadań jakie sobie wyznaczył będą starania o budowę nowej drogi z Nowego Sącza do Brzeska – Nowy Sącz zasługuje na to, żeby go włączyć do sieci dróg ekspresowych i autostrad w Polsce. Poprzedni rząd nie był w stanie tego zrobić. Teraz jest sprzyjający czas i będę wspierał prezydenta w staraniach o nową drogę. 

  To zadanie jednak nie zależy od samego samorządu bo o budowie Sądeczanki musi zadecydować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, którą kieruje Minister Infrastruktury i Budownictwa. Czym jeszcze będzie się zajmował nowy zastępca Nowaka dowiemy się w poniedziałek – tak przynajmniej zapewniał nas dzisiaj prezydent. On sam dalej zamierza samodzielnie zajmować się sprawami związanymi z oświatą i to na pewno nie będzie należeć do kompetencji Wojciecha Piecha. Opozycja jak na razie nie krytykuje decyzji Ryszarda Nowaka o powołaniu drugiego zastępcy. Grzegorz Fecko, radny z klubu PO nie widzi w niej nic złego – Nie widzę w tym dramatu. Nie znam zbyt dobrze Wojciecha Piecha. Nie oceniam go ani dobrze ani źle. Czas pokaże. Po stu dniach zobaczymy czy jest skuteczny. 

  Wojciech Piech, drugi zastępca prezydenta miasta jest absolwentem filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studiował też kierunki związane z naukami społecznymi w Polsce i za granicą. Pochodzi z Bochni a w Nowym Sączu mieszka od 4 roku życia.

Posłuchaj wypowiedzi Ryszarda Nowaka, prezydenta Nowego Sącza

Posłuchaj co mówi Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza

Posłuchaj opinii Grzegorza Fecko, radnego z klubu PO