Nagroda Prezydenta RP podczas 5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie

Arkadio, ks. Kuba Bartczak, Albo i Nie, El Camino i New Day będą walczyć o tytuł Premiery Roku 2015 i Nagrodę Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 28 listopada w Warszawie rozpoczyna się 5. Festiwal Chrześcijańskie Granie promujący nowości muzyczne roku. Zwycięski utwór wybierze publiczność w sali koncertowej Dobrego Miejsca na warszawskich Bielanach w najbliższą sobotę (28 listopada).

Z premierowymi utworami zgłosiło się kilkunastu wykonawców. Z nich jury w składzie Michał Guzek (Złota 10 Radia Warszawa), ks. Jacek Miszczak (Lista z Mocą, Radio RDN) oraz Darek Ciszewski (Muzyczne Dary) wybrało pięć utworów:
1. Albo i Nie – Piosenka Prostych Serc
2. Arkadio – Tylko Prawda
3. El Camino – Zanim
4. Ks. Kuba Bartczak – O tym co ma sens feat. Calu
5. New Day – Pod Prąd
Premierowa piosenka, która spodoba się widowni podczas koncertu festiwalowego 28 listopada 2015 o godz. 17.00 w warszawskim Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce, zdobędzie tytuł Premiera Roku 2015 oraz statuetkę ufundowaną przez Prezydenta RP – Andrzeja Dudę.

Cieszymy się, że w tym roku Prezydent RP zdecydował się uhonorować twórców muzyki chrześcijańskiej. To zaszczyt dla wykonawcy, który zdobędzie ten tytuł i statuetkę w tym roku – podkreśla Michał Guzek z Fundacji Chrześcijańskie Granie, organizatora festiwalu.

Festiwal rozpocznie się 27 listopada uwielbieniem, które poprowadzi zespół 33. W sobotę rano odbędzie się Salon Festiwalowy, a wieczorem Koncert Premiery oraz występ Debiutu 2015, którym jest grupa Soudarion.

Dodatkowo podczas 5. Festiwalu Chrześcijańskie Granie zostanie po raz pierwszy wręczona także statuetka beneDeo 2015, dla najlepszego teledysku chrześcijańskiego. Nagroda przyznawana jest przez beneDeo.com we współpracy z Fundacją Chrześcijańskie Granie.

Źródło: ENTER PR