Plan sądeckich seniorów: Bezpłatne MPK i nowy oddział w szpitalu

Członkowie Nowosądeckiego Forum Seniorów chcą, aby ludzie starsi żyli pełnią życia. Organizacja ma już plany na dwa najbliższe lata. – Będziemy „walczyć” o bezpłatne przejazdy w MPK  dla seniorów 70 +. Dążymy też do utworzenia przygodni geriatrycznej i oddziału o podobnej specyfice w szpitalu sądeckim – wyjaśnia Maria Baran, przewodnicząca forum.

Seniorzy chcą spotkać się z dyrektorem sądeckiego szpitala Arturem Puszko. Trzeba ustalić między innymi czy i jakie koszty wygeneruje otworzenie oddziału geriatrycznego. – Perspektywy są dobre – uważa Andrzej Przybyszowski, wiceprzewodniczący Nowosądeckiego Forum Seniorów. – Mamy zgodę Sejmiku Wojewódzkiego i teraz wszystko zależy od umowy między dyrekcją szpitala i NFZ – dodaje.

Forum zamierza też współpracować z poszczególnymi osiedlami w Nowym Sączu, tak by wyciągnąć starszych ludzi z domów i pozwolić im żyć pełnią życia nawet na emeryturze. W ramach takiej współpracy seniorzy mieliby uczyć się malarstwa, rzeźby,  czy muzykowania od profesjonalistów.  Zachęcić do aktywności mają też zniżki na bilety do kina, czy teatru.