Region: PSL chce odbudować zaufanie wyborców

Po słabym wyniku w ostatnich wyborach parlamentarnych Polskie Stronnictwo Ludowe chce wzmocnić swój elektorat. We wszystkich powiatach tarnowskiego okręgu wyborczego mają powstać filie biura poselskiego Władysława Kosiniaka-Kamysza – zapowiedział w Tarnowie prezes PSL.

Jak mówi nowy prezes partii, mieszkańcy znajdą w biurach PSL w regionie pomoc prawną. Chcę, by pracowali tam młodzi, aktywni ludzie – moi doradcy, którzy będą otwarci na każdą sprawę. Będziemy udzielać porad, pomagać rozwiązywać problemy i czuwać nad sprawami ważnymi dla regionu – deklaruje poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, który planuje dyżurować w tarnowskim biurze w ustalone poniedziałki. Jak zapowiada, filie biura miałyby powstać m.in. w Ciężkowicach i Zakliczynie.

Polskie Stronnictwo Ludowe, które przez ostatnie lata tworzyło koalicję z partią rządzącą, w tej kadencji jest w sejmowej mniejszości. W wyborach parlamentarnych PSL poparło 5,13% wyborców, co dało tej partii tylko 16 mandatów poselskich. Jeden z nich należy właśnie do Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Pracy i Polityki Społecznej poprzedniego rządu, który został nowym prezesem PSL.

Posłuchaj Władysława Kosiniaka-Kamysza: