33.PPT: Ks. Artur Ważny do pielgrzymów o miłości Boga

– My tak jesteśmy przywiązani do naszych grzechów, do naszych bożków, że nie chcemy się z nimi pożegnać. Twój grzech krzyżuje Chrystusa – mówił do tarnowskich pielgrzymów w czwartym dniu wędrówki na Jasną Górę ks. Artur Ważny, pielgrzymkowy kaznodzieja.

– Naszym drugim niebezpieczeństwem jest fałszywa pobożność, czyli kwas faryzeuszów – dodał. – Bóg tak nas kocha, że idzie z nami do końca, daje szansę każdemu – zwrócił uwagę kapłan.
-Nawet jeśli wydaje Ci się, że tylko ciemność jest wokół Ciebie, to On z Tobą jest. Jego miłość jest tak blisko i do czego nas zaprasza? – dziś ta moja miłość może się obudzić w Tobie, jeśli tego zapragniesz. Dzisiaj chcę Cię uwolnić jeśli jesteś zniewolony jakimś grzechem – mówił dalej ks. Artur Ważny. – Kiedy przyjmujesz Jego Ciało, Jego Krew, stajesz się krewnym Boga – powiedział.
Czwarty dzień drogi do Częstochowy upłynął wiernym przede wszystkim na modlitwie. Dzień był poświęcony Ojczyźnie. Była również okazja aby wykazać na zewnątrz pielgrzymkową radość poprzez taniec i śpiew. To także element przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – powiedzieli RDN pielgrzymi.
Piątek (21 sierpnia) będzie już piątym dniem przeżyć duchowych w drodze. Pielgrzymi będą się w sposób szczególny modlić się za dzieci i młodzież oraz ich wychowawców. Część A pielgrzymki ma do pokonania odcinek z Miechowa do Żarnowca, natomiast B z Charsznicy do Dobrakowa.

Mówi ks. Artur Ważny:

Mówią pielgrzymi: