Kardynał Stanisław Dziwisz ocenia Światowe Dni Młodzieży

Choć do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostało jeszcze ponad pół roku, to przygotowania do przyjazdu papieża Franciszka i setek tysięcy pielgrzymów z całego świata już trwają. Pracę wszystkich osób, które uczestniczą w organizacji tego wydarzenia, docenia również kardynał Stanisław Dziwisz. W rozmowie z RDN, metropolita krakowski podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłorocznych spotkań młodych.

Najważniejszą rzeczą jest dla mnie to, że młodzież jest zainteresowana tym wydarzeniem – powiedział RDN kardynał Stanisław Dziwisz. Mimo, że do lipcowego spotkania pozostało jeszcze kilka miesięcy to, jak twierdzi metropolita krakowski, widać już jego pierwsze owoce. W parafiach są liderzy, wolontariusze i grupy, które zawiązują wspólnoty modlitewne. To zaangażowanie jest bardzo ważne. Nie chcę powiedzieć, że jest ono ważniejsze niż same Dni i ich przebieg, bo właściwie Światowe Dni Młodzieży już trwają: w poszczególnych diecezjach, parafiach i wspólnotach młodzieżowych – uważa kardynał Dziwisz.

Jak ocenia sekretarz Jana Pawła II, wydarzenia takie jak Światowe Dni Młodzieży mają pozytywny wpływ na wiernych. Po każdej pielgrzymce na Jasną Górę widzę, że ludzie wracają inni, lepsi. Wierzę, że po Światowych Dniach Młodzieży będzie tak samo. Jest to nam bardzo potrzebne, żeby ożywić polską młodzież i pokazać jej, że Ewangelia jest piękna, a życie z Panem Bogiem ma sens – mówi metropolita krakowski.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w trakcie Roku Miłosierdzia Bożego, który został wczoraj zainaugurowany przez papieża Franciszka. Kiedy pojawił się pomysł organizacji ŚDM w Krakowie, nikt z nas nie planował takich okoliczności. To Pan Bóg tak tym wszystkim pokierował. Nie myśleliśmy, że hasłem Dni będzie „Błogosławieni Miłosierni”. Polska i Kraków ma to szczęście, że w tym czasie będzie trwało ożywienie tajemnicy Bożego Miłosierdzia – ocenia kardynał Stanisław Dziwisz.

Przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie od 26 do 31 lipca.

Posłuchaj rozmowy Łukasza Pelca z kardynałem Stanisławem Dziwiszem: