Diecezja: Spotkanie opłatkowe osób konsekrowanych

Pokoju, miłosierdzia i radości – to życzenia od sióstr i zakonników, którzy zgromadzili się w tarnowskiej kurii diecezjalnej. Osoby konsekrowane z całej diecezji w poniedziałek składali życzenia biskupowi Andrzejowi Jeżowi. Była to także okazja do spotkania i wymiany doświadczeń.

W kurii diecezjalnej pojawiło się ponad siedemdziesiąt osób. To są przedstawiciele i przedstawicielki różnych zgromadzeń, zakonów pracujących obecnie w diecezji. Wciąż trwa rok życia konsekrowanego. Uświadamiamy sobie bogactwo różnorodności życia zakonnego – mówi biskup tarnowski Andrzej Jeż. 20151221_092830Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem. Następnie przedstawicielka osób konsekrowanych złożyła życzenia w imieniu wszystkich zebranych opierając się na tekstach Matki Teresy z Kalkuty. Bóg rodzi się codziennie, trzeba tylko dojrzeć fakt narodzenia Boga. Zawsze, ilekroć uśmiechasz się, wyciągasz ręce do człowieka, milkniesz, żeby wysłuchać swojego brata, pouczyć z troski o drugiego człowieka – zawsze wtedy jest Boże Narodzenie – mówiła siostra Wioletta, nazaretanka. Składając życzenia osoby konsekrowane często nawiązywały do obchodzonego Roku Miłosierdzia. Aby w tym Roku Miłosierdzia każdy doświadczył miłości miłosiernej naszego Ojca, który zesłał swojego Syna Jednorodzonego, a nas wszystkich przyjął jak swoich – mówiły zakonnice.

W poniedziałek biskupowi Andrzejowi Jeżowi życzenia świąteczne złożyli także przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń z diecezji tarnowskiej. Mam możliwość podziękować im za tę szczególną pracę. Dziękuję za życzenia i za ogrom dobra, które się dzieje w diecezji. Ponad milion osób codziennie modli się i wykonuje swoje obowiązki. Dziękuję też za świadomość wielkiej wspólnoty Ludu Bożego – mówi bp Andrzej Jeż.

Biskup tarnowski uczestniczy także w spotkaniach opłatkowych. Jedno z nich odbyło się w niedzielę – było to spotkanie opłatkowe dla strażaków. We wtorek, w samo południe, odbędzie się natomiast spotkanie opłatkowe dla pracowników kurii diecezjalnej i instytucji diecezjalnych. O godzinie 14.00 natomiast będzie spotkanie opłatkowe dla samorządowców, przedstawicieli służb, instytucji i organizacji pozarządowych. 21 i 22 grudnia biskup spotyka się również z alumnami i profesorami Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Posłuchaj relacji: