Radio RDN Małopolska rozdało paczki najbiedniejszym

Około 200 paczek żywnościowych i 300 bochenków chleba przygotowaliśmy  dzięki pomocy mieszkańców miasta i przychylnych firm, którzy okazali swą hojność i serce.

Paczki trafiły do  bezdomnych i ubogich, którym na co dzień trudno  związać koniec  z końcem, jak mówią, a święta to dodatkowy wydatek, na który nie mogą sobie pozwolić. Na utrzymaniu mają zwykle starszych rodziców, kilkoro dzieci i muszą sobie poradzić z kilkaset złotych renty. Jak bardzo potrzeba pomocy, mówi godzina, o której utworzyła się  kolejka. Schorowani i starsi ludzie czekali już od północy.

Mam chorą mamę i brakuje nam na leki, dlatego od tylu godzin stoję, mówi  mężczyzna w średnim wieku.

Ja mam na utrzymaniu z mężem teściów i dzieci, dlatego wszystko nam się przyda, by przygotować wigilię i coś upiec, mówi młoda matka.

Paczki przygotowaliśmy dzięki osobom, które dzieliły się, robiąc zakupy w Centrum Handlowym ‚Max’ oraz w delikatesach ‚Alma’ i ‚Zenit’.  Chleb ubogim na święta dostarczyły: Piekarnia Lucynka z Filipowic, Piekarnia Kłos z Tarnowca, Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Stanisław Tracz Dąbrowa Tarnowska oraz anonimowy słuchacz.

Posłuchaj mieszkańców i biskupa Stanisława Salaterskiego:

Zdjęcia ze zbiórki i rozdania darów, wykonane przez Joannę Mizerę.