Mielec: Bazylika Św. Mateusza zaprasza do Bramy Miłosierdzia

W Bazylice Św. Mateusza znajduje się symboliczna Brama Miłosierdzia otwarta z okazji specjalnego Roku Miłosierdzia ustanowionego przez papieża Franciszka.

W każdą sobotę od godz 9:30 odbywają się tam nabożeństwa pokutne. – Warto uczestniczyć w tych nabożeństwach – komentuje ks. Waldemar Ciosek, proboszcz parafii Ducha Świętego w Mielcu – Ja odwołuje się do tego co powiedział papież Franciszek w swoim przesłaniu na Rok Miłosierdzia. On powiedział, że „Bóg się nie męczy przebaczaniem i że Bóg jest nieskończenie miłosierny”, a św. Jan Paweł II napisał w Encyklice, że Bóg jest bogaty w Miłosierdzie. Nasza pastoralne propozycje idą w tym kierunku, żeby naszym wiernym rzeczywiście pokazać, żeby mieli odwagę rzucić się w objęcia miłosiernego Bogamówi ks. W. Ciosek

Ks. Waldemar Ciosek dodaje, że warto także na co dzień świadczyć uczynki miłosierdzia – Papież Franciszek uczula nas i pokazuje nam, że to nie tylko Bóg jest Miłosierny, ale Bóg nam pokazuje, że także my mamy być miłosierni. To my mamy śpieszyć z miłosierdziem i Kościół daje nam tą podpowiedz w postaci uczynków miłosierdzia m. in. głodnych nakarmić, spragnionych napoić. W przestrzeń miłosierdzia powinniśmy wchodzić z konkretnymi czynami – mówi Ciosek. W Bazylice Św. Mateusza w Mielcu codziennie o 15 odmawiana jest koronka do Bożego Miłosierdzia. Sakrament spowiedzi udzielany jest w godzinach od 6 do 10 i wieczorem od 16:30 do 18:30.

Posłuchaj ks. Waldemara Cioska: