Diecezja: „Bilet dla Brata” na pielgrzymim szlaku

Caritas Diecezji Tarnowskiej zachęca pielgrzymów aby włączyli się w akcję „Bilet dla Brata”, która wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Akcja towarzyszy od pierwszego dnia tarnowskim pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. W każdej grupie wolontariusze Szkolnych Kół Caritas szerzej przybliżają tę tematykę – powiedział ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas, który odwiedził pielgrzymów.
„Bilet dla Brata” to wsparcie tych, którzy chcą przyjechać na ŚDM, a których zwyczajnie na to nie stać. – Dzisiaj to my możemy wspomóc innych, dlatego zachęcam aby włączyć się w akcję – powiedział. Pielgrzymom towarzyszy oznakowany samochód Caritas „Bilet dla Brata” oraz namiot, w którym można nabyć gadżety, koszulki, parasolki czy opaski na rękę z napisem „Pomagam, bo kocham”.  – Będą przypominać to nasze podzielenie się tym, co posiadamy z bardziej potrzebującymi – mówił pielgrzymom ks. Ryszard Podstołowicz.

Specjalnie oznakowany samochód dotrze do Częstochowy. W dniu zakończenia pielgrzymki będzie na ulicy Hektarowej, wtedy do akcji mogą włączyć się bliscy pielgrzymów, którzy przyjadą witać ich i modlić się na wałach Jasnej Góry.

Mówi ks. Ryszard Podstołowicz: