Diecezja: Zakrętka do zakrętki = pomoc chorym dzieciom

Dzięki plastikowym zakrętkom, Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej pomaga chorym dzieciom. Akcje wspierają szkoły i niektóre parafie. Przyniosła ona już kilkanaście ton zakrętek. Spływają one cały czas, więc pomożemy kolejnym dzieciom mówi ks. Andrzej Basiaga – moderator Diakonii Miłosierdzia.

Członkowie Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej zbierają plastikowe zakrętki typu PET i HDPE z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, środkach czystości czy dezodorantach i produktach chemicznych.

Zbiórkę zakrętek można zorganizować w prosty sposób – np. tak, jak uczyniły to parafie w Laskowej i Krynicy-Zdroju: ogłaszając zbiórkę pod kościołem w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. W akcje włączają się całe szkoły, zachęcone przez ks. proboszcza czy katechetów, jak to ma miejsce m.in. w Zaczarniu i Lubzinie, a także w Biadolinach. Nakrętki zbiera także Kuria Diecezjalna w Tarnowie, w biurze Ruchu.

Odpowiedzialnym za prowadzenie tej akcji charytatywnej jest ks. Andrzej Basiaga, Moderator Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie (pracujący obecnie w parafii MBNP w Krynicy-Zdroju), który udziela wszelkich szczegółowych informacji (tel. kontaktowy: 506 134 871).

Posłuchaj ks. Andrzeja Basiagi: