RDN: Przy wspólnym kolędowaniu rozdano radiowe statuetki

To było pierwsze spotkanie opłatkowe sympatyków radia RDN połączone z wigilią radiowców. Pierwszy raz także rozdano statuetki dla tych, którzy najbardziej przysłużyli się w wieloletniej historii rozgłośni. Wszystko odbyło się we wspaniałej atmosferze, przy kolędowym akompaniamencie zespołu W Kuźni u Kowala.

W spotkaniu opłatkowym wzięli udział pracownicy i współpracownicy Radia RDN, ale też sympatycy i przyjaciele rozgłośni. Wśród tych osób pojawił się także ks. Sławomir Kapitan, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie, który od niedawna jest proboszczem parafii pw. Św. Zygmunta w Łosicach. Przejechałem prawie czterysta kilometrów, aby zobaczyć ludzi dobrze nastawionych – mówił podczas Mszy Świętej ks. Sławomir Kapitan. Jak się okazało, był jeszcze jeden powód, aby przyjechać od Tarnowa. Chodzi o rozdanie statuetek radia RDN.

statuetki_rdn3

Statuetki rozdano po raz pierwszy. Wręczał je biskup diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż. Pierwszy nagrodzony przebył najdłuższą drogę, aby przybyć na spotkanie. Sławku, dziękuję ci za te wszystkie lata pracy w radiu. Wspólnie, godzinami rozmawialiśmy o tym, jak radio udoskonalić. Dziękuję także za to, że to z twojej inicjatywy powstało Forum Niezależnych Rozgłośni Diecezjalnych – mówił podczas wręczenia statuetek ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. To wyróżnienie wprawiło nagrodzonego w niemałe zdumienie. Nie miałem pojęcia o tym wyróżnieniu. Jestem zaskoczony i wzruszony. Kiedy pierwszy raz przyjechałem do ks. Jacka pomyślałem – niezłe radio. Następna moja myśl była taka – on chce być lepszy niż my. Dziś zastanawiam się, czy już nie jest najlepszy. Radio RDN to jedna z najlepszych rozgłośni katolickich w Polsce, o ile właśnie nie najlepsza – mówił ks. Sławomir Kapitan.

statuetki_rdn2

Doceniono także zaangażowanie samych słuchaczy w działalność radia. Statuetki trafiły do członków Klubu Dobrze Nastawionych. Wyróżnienie otrzymali Kazimiera i Jan Krzyżacy. Chciałam nagrodzić państwa Krzyżaków za to, że nigdy nie odmawiają pomocy i chcą służyć radiu. Natomiast kolejną statuetkę otrzymał Stanisław Plebanek za to, że pomaga tworzyć kronikę i historię klubu robiąc zdjęcia podczas naszych spotkań – mówi Magdalena Iwaniec, prezes Klubu Dobrze Nastawionych. Wyróżnieni nie kryli wzruszenia. Jedyne słowa jakie udało im się wypowiedzieć na scenie, to słowa podziękowania. Radio RDN jest u nas włączone cały czas, zawsze staramy się pomóc, kiedy jest taka potrzeba – komentowali Państwo Krzyżacy.

Nie mniej wzruszeń i zaskoczeń było podczas wręczenia statuetek dla pracowników i współpracowników radia. Wyróżnienie trafiło do Henryka Bukowca, który zajmuje się stroną techniczną radia RDN. Nagroda jest piękna i nie spodziewałem się tego wyróżnienia, po prostu nie wiem co powiedzieć – komentował Henryk Bukowiec. Te poruszające nagrody potrafiły również zaskoczyć mocno tych, którzy na radiowej antenie spędzili niemal połowę swojego życia. Nie wyobrażałam sobie, że mnie – osobie związanej z mikrofonem od dwudziestu paru lat – na scenie zabraknie słów. Byłam bardzo miło zaskoczona – podkreśla Alicja Stolarczyk, szefowa anteny radia RDN. Doceniono także tę mniej „słyszalną”, ale niezwykle ważną stronę radia. Na antenie są te osoby, których słuchacze chcą słuchać i chcą się z nimi spotkać. My jesteśmy w cieniu, ale ciężko pracujemy na to, aby ci ludzie mogli spokojnie nadawać i cieszyć naszych słuchaczy – mówi Paweł Jucha, dyrektor biura reklamy i promocji radia RDN. Chociaż to właśnie Paweł Jucha współuczestniczył w zaplanowaniu rozdania statuetek i przed nim udało się ukryć to, że zostanie nagrodzony.

oplatek_rdn1

Takie opłatkowe spotkanie to także czas rozmyślań nad wyzwaniami, jakie stawia przed wszystkimi rozpoczęty, nowy rok. Dla radia RDN jednym z większych wyzwań będzie oprawa medialna Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Rok 2016 to także Rok Miłosierdzia Bożego oraz obchody 1050-lecia Chrztu Polski. Bardzo ważne będzie to, w jaki sposób nasze radio te wydarzenia przybliży społeczeństwu. Wiele osób nie będzie mogło w nich bezpośrednio uczestniczyć. Radio, dzięki zaangażowaniu pracowników i profesjonalizmowi, pozwala niemal idealnie przekazać same wydarzenia a nawet je wzbogacić – podkreśla bp Andrzej Jeż. To wigilijne spotkanie upłynęło pod znakiem zaskoczeń, wzruszeń, rozważań, ale i ciepłych życzeń. W Restauracji Kasyno w Tarnowie słuchacze mogli wspólnie kolędować z zespołem W Kuźni u Kowala, delektować się pysznymi przekąskami, ale przede wszystkim złożyć sobie nawzajem życzenia. Podczas wieczoru można było także poznać twórczość młodego poety z Zalipia. 14-letni Paweł Trójniak odczytał na scenie swoje wiersze.

ZOBACZ ZDJĘCIA 1

ZOBACZ ZDJĘCIA 2

ZOBACZ ZDJĘCIA 3

Posłuchaj rozmowy z bp. Andrzejem Jeżem:

Posłuchaj ks. Sławomira Kapitana:

Posłuchaj o nagrodzonych klubowiczach:

Posłuchaj o nagrodzonych pracownikach i współpracownikach radia: