Tarnów: Człowiek Roku w Ochronie Zdrowia 2015 jest też z Tarnowa

Prezes CenterMed-u w Tarnowie, Andrzej Witek,  dostał  wyróżnienie w kategorii Menedżer Roku 2015.  Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł,  wręczył nagrody Ludzi Roku w Ochronie Zdrowia podczas uroczystości za Zamku Królewskim w Warszawie. Zwycięzców wybrali m.in. byli ministrowie zdrowia oraz szefowie najważniejszych organizacji medycznych w kraju.

Jak mówił minister do laureatów, dziełem państwa są wielkie osiągnięcia. Ale w Polsce mamy poczucie, że system  ochrony zdrowia jest niesprawny. Zaczynamy zmiany i prosimy o państwa pomoc i radę.

Prezes CenterMed-u otrzymał wyróżnienie m.in. za zbudowanie ogólnopolskiej  sieci placówek medycznych. Doceniono, że spółka zaczynała od jednej małej przychodni w Tarnowie, a obecnie ma 24 placówki w całym kraju oraz szpital.  Dodatkowo firma powstała i  rozwija się wyłącznie  w oparciu o polski kapitał, mówi Andrzej Witek, prezes grupy.

W sumie podczas tegorocznego konkursu nagrodzono 39 osób, instytucji i firm. Kandydatów w poszczególnych kategoriach zgłaszały organizacje społeczne, zawodowe, związki pracodawców a także indywidualne osoby.