Donald Turbitt przyjedzie do Tarnowa

Donald Turbitt będzie gościem parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach. Spotkanie ze światowej klasy przywódcą ruchu Mężczyzn św. Józefa odbędzie się 22 czerwca o godz. 19.00 i będzie przebiegać pod hasłem: ‚Słuchanie Boga…’

To spotkanie otwarte dla wszystkich mężczyzn – zaprasza Marcin Lewandowski, członek wspólnoty św. Józefa działającej w tarnowskiej parafii. Donald Turbitt opowie o początkach działalności ruchu św. Józefa. Ponadto będzie jego świadectwo wiary, męstwa, tego jak on rozumie dzisiaj bycie mężczyzną, czym jest dzisiaj bycie tatą i odpowiedzialnym mężczyzną – uzupełnia Marcin Lewandowski.

Spotkanie z Donaldem Turbittem poprzedzi Msza św. o godz. 18.00. Grupa Mężczyzn św. Józefa przy parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie – Mościcach działa od 6 miesięcy i skupia ponad 40 mężczyzn. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca o godz. 19.00.

Donald Turbitt – Amerykanin z Nowego Jorku, emerytowany strażak i biznesmen, mąż, ojciec, dziadek. Przez dwadzieścia jeden lat służył w straży pożarnej Providence – Rhode Island (przedmieścia Nowego Jorku), później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci i trzynaścioro wnucząt.
Zaangażowany katolik, jest członkiem Renewal Ministry, Katolickiej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej w USA, jest także liderem Mężczyzn św. Józefa – amerykańskiego ruchu zrzeszającego mężczyzn-katolików oraz przedstawicielem Promise Keepers (Opiekunowie Obietnicy). Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Swoją posługę kieruje przede wszystkim do mężczyzn.

[supsystic-gallery id=1 position=center]