Tarnów: Kolejne prace przy wiadukcie na Krakowskiej. Oddanie w 2017

Kolejna zmiana ruchu pod wiaduktem na Krakowskiej w Tarnowie. Wykonawca rozpoczyna wyburzanie południowej części starej konstrukcji. Dlatego ruch samochodów pod wiaduktem od dziś (1.02) odbywa się przeciwległym pasem.

Nie warto się jednak przyzwyczajać do znaków, bo już za około miesiąc spodziewana jest kolejna zmiana organizacji ruchu – wtedy firma zacznie wyburzać środkową część wiaduktu. Samochody będą się wtedy poruszać skrajnymi pasami jezdni – zapowiada dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji Krzysztof Kluza.

Dodajmy, że od strony wjazdu do centrum Tarnowa stoi już jedna część nowej konstrukcji wiaduktu. Za kilka miesięcy, po rozbiórce starych elementów, PKP zacznie prace nad drugim torowiskiem.

Prace przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Krakowską potrwają jeszcze przynajmniej do końca roku. Całkowite oddanie już gotowych jezdni pod wiaduktem będzie dopiero w przyszłym – 2017 roku. To jest najnowszy scenariusz i przedstawiony nam przez kolej. To jest największy zakres robót tego wiaduktu – dodaje Krzysztof Kluza.

Posłuchaj Krzysztofa Kluzy: