Wzruszenie, duma i szczęście – najbliżsi złożyli życzenia nowemu biskupowi (FOTO)

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni – mówią krewni biskupa Leszka Leszkiewicza. W święceniach nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej wzięli udział przedstawiciele diecezji z całej Polski, przybyli również goście z zagranicy. Wśród licznie zgromadzonych w tarnowskiej katedrze były także osoby, które znają bp Leszkiewicza od najmłodszych lat. Nie obyło się bez podziękowań, łez szczęścia i pełnych serdeczności życzeń.

Na zakończenie uroczystości nowy biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej podziękował wszystkim za modlitwę, wsparcie i udział w uroczystościach. Wszystko, cokolwiek mam i co osiągnąłem, jest to dzięki Kościołowi – mówił bp Leszkiewicz. W sposób szczególny podziękował swojej rodzinie, a przede wszystkim rodzicom. Mamo i tato – dziękuję wam za to, że mieliśmy bardzo dobry dom, mamy dobrą rodzinę. Mam nadzieję, ze dalej będziecie mnie wspierali modlitwą – mówił na zakończenie uroczystości bp Leszkiewicz. Rodzinny dom nowego biskupa mieści się w Rzepienniku Biskupim.

Tuż po zakończeniu uroczystości rodzice nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej nie potrafili ukryć wzruszenia. Od samego początku wiedzieliśmy, że będzie dobrym dzieckiem. Był zawsze uśmiechnięty i skromny, nigdy się nie wywyższał. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za taki dar – podkreślają Halina i Władysław Leszkiewicz, rodzice biskupa pomocniczego. Życzymy mu dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego, a także modlitwy od ludzi i tego, żeby zawsze był sobą – mówią rodzice. Jesteśmy z niego bardzo dumni – dodaje Tomasz Leszkiewicz, brat biskupa.

Diecezja tarnowska, to bardzo dobrzy ludzie – wierzący i przywiązani do Kościoła oraz do Polski. Uczestnicząc w uroczystościach w tutejszych parafiach jestem bardzo wzruszony. Bogu dziękuję za tych wspaniałych ludzi i duszpasterzy, a pamiętam ich jeszcze od czasów bp Ablewicza  – mówi bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej. Zebrani modlili się o łaski Boże w nowej posłudze i składali ciepłe słowa na ręce nowego biskupa. Życzę nowemu biskupowi pomocniczemu, aby Duch Święty jak najobficiej wylał swoje łaski i go prowadził. Nie tylko święcenia są ważne, ale bardzo istotne jest potem posługiwanie, gdzie trzeba dużo natchnień od Ducha Świętego – mówi bp Edward Białogłowski, biskup pomocniczy z diecezji rzeszowskiej.

Święcenia biskupie były okazją nie tylko do wyrażenia najgłębszych życzeń skierowanych do nowego biskupa Leszka Leszkiewicza, ale i do wspomnień. Ksiądz biskup Leszek pochodzi z mojej rodzinnej parafii. Jest bardzo miły i życzliwy. Znam go od bardzo dawna. Służyłem na jego prymicjach jako ministrant, później – kiedy wyjeżdżał na misje – pamiętam, że go żegnaliśmy. Życzę mu przede wszystkim Bożego Błogosławieństwa, siły i opieki Matki Bożej – mówi brat Zacheusz z Zakonu Braci Mniejszych w Tarnowie.

W uroczystości uczestniczyli parafianie między innymi z parafii św. Marii Magdaleny w Szczucinie, gdzie pracował bp Leszkiewicz, ale też z parafii św. Mikołaja w Bochni, gdzie był proboszczem. Nie zabrakło i mieszkańców rodzinnych stron. Ksiądz Leszek udzielał się od dziecka w parafii, był ministrantem, lektorem. Kiedy został kapłanem zawsze przyjeżdżał na uroczystości parafialne – nie raz głosił kazania. Uważamy, że Pan Bóg jeszcze raz go wybrał… – mówi ze wzruszeniem siostra Leona, albertynka z Rzepiennika Biskupiego.

Biskup Leszek Leszkiewicz był między innymi zastępcą Dyrektora Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, pełnił również urząd prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Przez cztery lata, ks. bp Leszek Leszkiewicz, jako prefekt seminarium duchownego w Tarnowie był naszym opiekunem. Był dla nas jak ojciec, starał się nas wychowywać, być dla nas przykładem i co mówił to tez czynił. Bardzo cieszymy się z tego, że już jako młodzi księża mamy swojego biskupa, który będzie dla nas dalej wzorem do naśladowania. Życzę błogosławieństwa bożego, życzliwości ludzi, ale i wiele modlitwy zarówno kapłanów jak i wszystkich diecezjan – mówi ks. Andrzej Szaraj z parafii Pustków Osiedle.

Nie wiem dlaczego Bogu spodobało się mnie wybrać, ufam, że potrafię odpowiedzieć na Boży wybór, powołanie i proszę Boga, by dał mi łaskę, bym sam dobrze zrozumiał Ewangelię, bym się nią cieszył i bym miał łaskę trafiać ze słowem Chrystusa do ludzi. Jemu zawierzam życie i posługiwanie – powiedział na zakończenie uroczystości biskup Leszkiewicz. Z okazji święceń, bp Leszek Leszkiewicz otrzymał również wiele listów gratulacyjnych – od kardynałów i biskupów, Prymasa Polski, Przewodniczącego KEP, a także od Prezydenta RP i Premiera.

Relacji z uroczystości będzie można wysłuchać w poniedziałek w Pulsie Regionu po godzinie 15.00.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości w tarnowskiej Katedrze

Posłuchaj krewnych bp Leszka Leszkiewicza:

Zobacz też:

“Chcę jak najlepiej służyć Kościołowi tarnowskiemu” – rozmowa z bp. Leszkiem Leszkiewiczem

Święcenia biskupie ks. Leszka Leszkiewicza – relacja

Kard. Dziwisz: biskup spełni swoją misję, jeżeli będzie człowiekiem Bożym