Diecezja: Radio RDN na Wielki Post

Okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia, przemiany i powrotu do Boga. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz ma specjalne propozycje dla słuchaczy. – Chcemy w ten sposób pomóc w dobrym przeżywaniu tego okresu – mówi ks. Jacek Miszczak, dyrektor rozgłośni.

Bardzo serdecznie zapraszam na rekolekcyjne rozmowy wielkopostne z księdzem profesorem Józefem Augustynem, jezuitą. To pisarz, animator rekolekcji ignacjańskich, autor wielu interesujących książek – dodaje ks. Miszczak. Spotkania z o. prof. Józefem Augustynem odbywać się będą na naszej antenie w każdą niedzielę o godz. 19.00, powtórki rozmów w poniedziałki o 17.15.
Kolejna propozycja RDN na Wielki Post to „Siódma pieczęć” – rekolekcje z o. Augustynem Pelanowskim, paulinem. To konferencje wygłoszone na Jasnej Górze podczas rekolekcji dla Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka” w listopadzie 2014 roku. Rekolekcje te zostały opublikowane w tygodniku „Niedziela” a przygotowane przez Radia Jasna Góra. Trwają do ośmiu minut. Rekolekcje będzie można przezywać przez cały Wielki Post codziennie o godzinie 5.35, a powtórki codziennie o 23.00 – dodaje ks. Jacek Miszczak, dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
Tradycyjnie zapraszamy również na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które emitowane będą z kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie w każdy piątek o godz. 17.30. Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żalów w każdą niedzielę o godz. 16.00.
Radio RDN zaprasza również na koncert pasyjny z udziałem Beaty Bednarz. Koncert odbędzie się 26 lutego o godz. 20.00 w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie RDN.

Ks. Jacek Miszczak, dyrektor RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz 10 lutego o godz. 20.00 na antenie rozgłośni szerzej opowie o zmianach programowych w Wielkim Poście.  Będzie także pierwsza część rozważań rekolekcyjnych, które poprowadzi o. Józef Augustyn – jezuita.

Ks. Jacek Miszczak mówi o rekolekcjach z ks. Józefem Augustynem:

Ks. Jacek Miszczak o rekolekcjach „Siódma pieczęć”: