Limanowa: Fałszywi policjanci znów wyłudzają pieniądze

Apele policji i mediów nie pomogły, oszuści metodą ‚na policjanta’ znów nabrali starszą osobę. Tym razem ich ofiarą padła 69-letnia mieszkanka okolic Limanowej, która oddała 70 tys zł. Wmówili kobiecie, że pomoże w schwytaniu przestępców. Szczegóły zna Jola Frączek.

Kiedy kobieta odebrała telefon, głos w słuchawce próbował przekonać ją, że to jej krewna, która potrzebuje pomocy. 69-latka nie uwierzyła i przerwała rozmowę. Telefon zadzwonił raz jeszcze. Miał to był policjant, który przekonywał staruszkę, że musi pomóc agentom CBŚ w schwytaniu oszustki, która wcześniej do niej dzwoniła. Tym razem mieszkanka gminy Limanowa dała się nabrać i robiła wszystko, co polecił jej rzekomy funkcjonariusz. Wybrała z banku 70 tys. zł i przekazała pieniądze w umówione miejsce. O tym, że dała się oszukać, zorientowała się dopiero kilka godzin później, gdy nikt nie oddzwonił, by zwrócić jej oszczędności.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują nikogo o prowadzonej akcji, ani nie proszą o pomoc w schwytaniu oszustów. Jeśli odbierzecie telefon właśnie z taką informacją, bądźcie czujni, bo to prawdopodobnie oszust chce wyłudzić od was pieniądze.