Tarnów: Dlaczego oddajemy 1% podatku?

W tym roku wypełniając deklarację podatkową, nie zapominajmy o jednym procencie. To bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS i oddać PIT do swojego urzędu.

Najlepiej jeśli zrobimy to sami, bo jeżeli nie wskażemy, na co mają trafić pieniądze, bo o tym zdecyduje za nas ministerstwo. Pamiętajmy, że mamy czas tylko do 30 kwietnia. Tarnowianie oddają swój jeden procent, bowiem wiedzą, że dla organizacji pożytku publicznego każda złotówka ma znaczenie. Symboliczne dofinansowanie pozwala na dalszą działalność i pozwala pomóc innym.

Ja daję jeden procent, ktoś też daje jeden procent i tak się powoli uzbiera. – mówią mieszkańcy Tarnowa- Nas to nic nie kosztuje, niewiele na tym tracimy, a ktoś zyskuje jeszcze więcej. Jest tyle potrzebujących w Tarnowie, że trzeba pomagać. Aż się serce ściska. 

Jak wynika z danych Urzędu Skarbowego, w ubiegłym roku tylko nieco połowa uprawnionych podatników zadeklarowała się przeznaczyć 1% na wybrany cel. Według Sebastiana Wójcika, z Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie, w zeszłym roku od mieszkańców miasta i regionu tarnowskiego na konta wybranych przez nich stowarzyszeń i fundacji wpłynęło w sumie ponad trzy miliony złotych.
Jeżeli korzystamy ze strony Ministerstwa Finansów i wypełniamy PIT elektronicznie, w rubryce, gdzie należy podać KRS, wpisujemy nr KRS wybranej przez nas organizacji i sam system wylicza kwotę, a Urząd przekazuje pieniądze. – wyjaśnia Sebastian Wójcik z II Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i teraz, podatnicy zadeklarowali się przekazać na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej,  fundacji Kromka Chleba i na rzecz Hospicjum Via Spei, a także na stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Miłość.

Posłuchaj tarnowian:

Posłuchaj Sebastiana Wójcika: