Tarnów: Są listy kandydatów do Rad Osiedli

Znamy już pełną listę kandydatów do Rady Osiedli. W tym roku największe zainteresowanie wyborami odnotowano na osiedlu ‚Piaskówka”. Tam mieszkańcy wybierać będą spośród 64 kandydatów. Będzie to nowa rada, której jeszcze w ubiegłych latach nie było.

W tym roku  w wyborach wystartuje aż 424 tarnowian. Zagłosować możemy na więcej niż jednego kandydata, bo nawet na 15. Jak wyjaśnia Małgorzata Słomka-Narożańska, dyrektor Komisji Wyborczej w Tarnowie, wszystkie procedury poszły zgodnie z planem  – Wszystkie kandydatury zostały sprawdzone w ewidencji ludności, a po uzupełnieniu zarejestrowaliśmy listy dla wszystkich osiedli. – dodaje Dyrektor Komisji Wyborczej w Tarnowie. W tym roku rady osiedli będą miały do rozdysponowania blisko 3,6 mln zł. Jest to o ponad dwa miliony złotych więcej niż w 2015 roku.

Aby głosowanie było ważne, do urn wyborczych musi się udać co najmniej jeden procent uprawnionych tarnowian.

Wybory zostaną przeprowadzone we wszystkich tarnowskich osiedlach, w których liczba zarejestrowanych kandydatur  jest większa od liczby wybieranych członków rady (co najmniej 16 kandydatów).  Natomiast samo głosowanie odbywać się będzie już 3 kwietnia w lokalach osiedlowych komisji wyborczych od 8:00 do 20:00. Pełną listę kandydatów znajdziesz na stronie www.tarnow.pl

Posłuchaj Małgorzaty Słomki-Narożańskiej: