Tarnów: Będzie darmowe parkowanie przy Dworcu PKP?

By zachęcić kierowców do parkowania na Park&Ride pod Dworcem PKP w Tarnowie, urzędnicy planują czasowo zaprzestać pobierania opłat. Czy tak się jednak stanie, zdecydują ostatecznie radni miejscy na sesji 31 marca.   Zdaniem niektórych radnych pomysł prezydenta nie jest najlepszy. Według nich  nie powinno się znosić całkowicie opłat, lecz maksymalnie je obniżyć dla zachęty,  np. do złotówki.  

Jak już informowaliśmy, na dobę  z parkingu korzysta maksymalnie około 30 kierowców.  Miasto dokłada co miesiąc do utrzymania blisko 30 tys. zł.

Zdaniem prezydenta małe zainteresowanie  wynika nie z tego, że pomysł się nie sprawdził,  ale z remontu torów kolejowych, a co za tym idzie, małej ilości pasażerów.

Integracja transportu publicznego to jest przyszłość miast. Musimy zebrać odpowiednie fundusze na eksploatację tego parkingu, ale skoro tak mało osób z niego korzysta, to wydaje się, że taki radykalny krok jest potrzebny i być może będzie pozytywnym impulsem.  Spodziewamy się, że od grudnia nastąpi przywrócenie pełnej funkcjonalności kolei i większe zainteresowanie również parkingiem. Brak opłat będzie może zachętą dla korzystających z pociągów i autobusów – dodaje prezydent.

 

Tymczasem frekwencję na świecącym pustkami parkingu podnoszą kolejarze, powiedziała naszej reporterce jedna z pracownic parkingu.   Jest też parę osób, które jadą do Krakowa. Są też  krakowskie rejestracje. Większość parkujących tu kierowców to te same osoby – dodaje.

 

Jeśli radni przyjmą uchwałę o zniesieniu opłat na około rok, to darmowe parkowanie na Park&Ride będzie już od maja.
Aby skorzystać z Park&Ride przy Dworcu PKP w Tarnowie,  wystarczy mieć bilet autobusowy lub na pociąg.  Opłata za 24 godz. to  5 zł.

 

 

Posłuchaj prezydenta Romana Ciepielę:

 

Posłuchaj pracownicy parkingu: