RDN Małopolska: Ruszyła akcja „Dzielmy się chlebem”!

Ruszyła akcja Radia RDN Małopolska „Dzielmy się chlebem”. W dwóch tarnowskich sklepach można przekazywać dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Wolontariusze czekają na darczyńców w supermarkecie Alma oraz w domu handlowym Zenit.

Przekazywać można produkty z długim terminem przydatności. Mogą to być słodycze, mąki, makarony, konserwy, ale też środki czystości. Ważne, żeby te osoby mogły spędzić godnie zbliżające się Święta, ale i korzystać z darów przez dłuższy czas – mówi Bartosz Chmielnik z Biura Promocji i Reklamy Radia RDN Małopolska. Akcję Wspiera Szkolne Centrum Wolontariatu „Empatia” działające przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodnyczych w Tarnowie. Wolontariusze stoją przy specjalnie oznaczonych wózkach właśnie w Almie i w Zenicie. To im można przekazywać dary, które później trawią do potrzebujących – dodaje Bartosz Chmielnik. Młodzi ludzie chętnie biorą udział w akcji, bo wiedzą jak ważne jest wspieranie tych, których życie jest trudniejsze. Są ludzie, którzy potrzebują naszej pomocy, więc dlaczego mamy im nie pomagać? Niektórzy nie maja na przykład chleba, a my możemy im to dać – mówią wolontariuszki z „Empatii”.

Dary można przekazywać do środy włącznie od godziny 9.00 do 18.00. Najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta będą mogli odebrać paczki w czwartek o godzinie 8.00 przy Duszpasterstwie Akademickim Tratwa w Tarnowie.

Posłuchaj Bartosza Chmielnika: