Tarnów: Pomoc dla Amazonek

Tarnowskie Amazonki będą mogły liczyć na kompleksowe leczenie raka piersi oraz pełną rehabilitację po zabiegu mastektomii. 

Działający już od dłuższego czasu,  Zespół ds. Organizacji Ochrony Zdrowia, której przewodniczy poseł Anna Czech przygotował nowy projekt, w którym wybitni lekarze i specjaliści  podejmą się dyskusji, jak poprawić jakość leczenia kobiet dotkniętych rakiem piersi. Najważniejsze jest wsparcie drugiej osoby, bo ono pozwala Amazonkom wrócić do formy.

Chcemy otoczyć autentyczną, kompleksową opieką kobiety, które dowiedziały się, że zachorowały na raka piersi. Aby ta diagnostyka była na niezbędnym poziomie – wyjaśnia Anna Czech, dyrektor Szpitala im. św. Łukasza, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Szefowa tarnowskiego szpitala podkreśla również, że dostępność do badań mammograficznych, USG czy biopsji gruboigłowej jest na dobrym poziomie. Natomiast same badania można także wykonywać na terenie Szpitala św. Łukasza. – Chcieliśmy, aby panie miały nie więcej niż 50 km do najbliższego ośrodka leczenia  – dodaje Anna Czech.

Szacuje się, że w Tarnowie jest ponad sto kobiet po mastektomii, czyli chirurgicznym usunięciu jednej lub obu piersi. Wszystkie panie należą do Klubu Amazonka Tarnów.

 

Posłuchaj Anny Czech: