Tarnów: Paczki i chleb od radiowców trafiły do potrzebujących (FOTO)

Blisko 250 świątecznych paczek i ponad pół tysiąca bochenków chleba otrzymali najbardziej potrzebujący w Tarnowie od radia RDN Małopolska.

To już kilkunastoletnia tradycja, kiedy przed świętami wielkanocnymi najbardziej potrzebujący są wspierani przez dziennikarzy radia RDN. W paczkach znalazły się m.in. makaron, jajka, cukier, mąka, olej, konserwy, słodycze i wędliny.

Dary które trafiły do rodzin ubogich i wielodzietnych pobłogosławił biskup Leszek Leszkiewicz. – Nawet kiedy spożywamy pokarmy wielkanocne, przeżywamy radość przy stole wielkanocnym, to ta prawda, że Jezus Chrystus dołącza do nas i idzie razem z nami, a także chce doprowadzić nas do zbawienia, powinna być dla nas taką wielką radością. Życzę Wam takiej paschalnej radości, którą daje Zmartwychwstały Jezus. Nie zamykajcie radości tylko we własnych sercach – powiedział podczas świecenia darów biskup Leszek Leszkiewicz

Kolejka przed siedzibą Stowarzyszenia Akademickiego Tratwa, gdzie były rozdawane dary ustawiła się już około godziny 2.00 w nocy. – Dostałam chleb, makaron, konserwy, kaszę, mąkę i cukier. To ważne produkty, bez których nie da się godnie przeżyć świąt. Sytuacja rodzinna nie pozwala mi podjąć pracy – mam chore dzieci, mąż też na rencie. Dziękuje wszystkim ofiarodawcom, za to, że podzielili się tym dobrem z nami -mówią osoby, które przyszły po pomoc.

W akcję włączyli się również wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Empatia” działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie. W pomoc najbardziej potrzebującym zaangażowali się klienci dwóch tarnowskich marketów – Delikatesów „Alma” oraz „Zenit”, a także firmy i hurtownie spożywcze.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z FINAŁU AKCJI

Posłuchaj biskupa Leszka Leszkiewicza i osób, które przyszły po dary od radiowców