Dąbrowa Tarnowska: Minister potwierdza budowę obwodnicy, gorzej z DK73

Nie mogę powiedzieć, że będziemy już przebudowywać drogę krajową nr 73 – mówił w Dąbrowie Tarnowskiej Minister Infrastruktury i Budownictwa. Andrzej Adamczyk podkreślił, że taki remont jest potrzebny, ale nie wiadomo kiedy zostanie wykonany. Z kolei budowa obwodnicy miasta niedługo ruszy pełna parą.

A co z przebudową drogi krajowej nr 73? Na razie trwają spotkania z włodarzami poszczególnych gmin, którzy wskazują najbardziej niebezpieczne miejsca na prawie 40-kilometrowym odcinku drogi. Wiem, że są zamiary co do modernizacji drogi Tarnów-Szczucin. To, że trzeba te drogę przebudować nie podlega dyskusji. Nie mogę dzisiaj powiedzieć, że będziemy ją przebudowali już. Przypomnę, że aktualnie analizowany jest program budowy dróg krajowych i autostrad – mówi Andrzej Adamczyk.

Droga do obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej była drogą przez mękę – mówił w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa. Przypominał lata walki o budowę objazdu miasta, która wreszcie zakończyła się sukcesem. Dziś wiemy, że ta inwestycja powstanie. Trwa procedura przetargowa, jesienią rozstrzygnięcie przetargu, podpisanie umowy i rozpoczęcie budowy. Myślę, że mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej będą mogli się za dwa lata cieszyć wymarzoną obwodnicą – mówi minister Andrzej Adamczyk. Obwodnica ma mieć długość około siedmiu kilometrów. Obwodnica nie jest szczególnie skomplikowana,a dlatego spodziewamy się, że te dwa lata w zupełności wystarczą dla wykonawców – dodaje Tomasz Pałasiński, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie.

Aktualnie złożono dwadzieścia ofert w otwartym przetargu związanym z budową obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. W tej chwili trwa sprawdzanie tych ofert. Przypomnę, że budowa obwodnicy jest współfinansowana ze środków unijnych, w związku z tym musi przejść skrupulatne kontrole – mówi Tomasz Pałasiński. Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej ma być między innymi częścią lepszego połączenia pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem.

Czytaj też:
DK73 z Tarnowa do Szczucina do remontu
Dąbrowa Tarnowska: Budowa obwodnicy jeszcze w tym roku
Obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej do 2018 roku

Posłuchaj Andrzeja Adamczyka: