Lusławice: Koncert Grzegorza Turnaua na rzecz budowy hospicjum Via Spei

Jeden z najbardziej cenionych polskich artystów, poeta, kompozytor i wokalista, wystąpi w Lusławicach. Swoje największe przeboje wyśpiewa podczas koncertu charytatywnego na rzecz budowy tarnowskiego hospicjum Via Spei.

Grzegorz Turnau wystąpi z materiałem z najnowszej płyty „7 widoków w drodze do Krakowa”.  Artysta do tego projektu zaprosił utalentowanych artystów. To między innymi znakomita wokalistka Dorota Miśkiewicz czy wyjątkowy oboista Mariusz Pędziałek. Wystąpią oni w towarzystwie Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO – mówi Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W drugiej części koncertu Grzegorz Turnau zaprezentuje swoje największe przeboje. Europejskie Centrum Muzyki jest zawsze otwarte na to, żeby w jakiś sposób wspierać tego typu inicjatywy. Jesteśmy po to, żeby służyć melomanom, ale i pomagać – dodaje Adam Balas.

Wejściówki na koncert otrzyma każdy, kto przeznaczy darowiznę na budowę hospicjum. Mam nadzieję, że dużo serc otworzy się na potrzeby osób ciężko chorych – mówi Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba. Podczas koncertu zostaną wyróżnieni także wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu „Empatia” działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Wolontariusze i nauczyciele z „Empatii” otrzymają od nas „Okruch Wdzięczności”. To będą dwie kromki chleba, gdzie każda symbolizuje sto tysięcy złotych. Wolontariusze zapowiedzieli, że nadal będą zbierać datki, by więcej tych kromek pojawiło się na obrazie – mówi prezes Fundacji „Kromka Chleba”. Wolontariusze z „Empatii” zebrali do tej pory 200 tys. zł na budowę hospicjum, głównie podczas różnego rodzaju kwest.

Aktualnie budowa hospicjum jest na etapie montowania instalacji. Wykonaliśmy instalacje sanitarne, mamy pozwolenie na przyłącza. Chcielibyśmy jeszcze w tym roku wykonać także tynki wewnętrzne, dlatego staramy się pozyskać pieniądze z różnych źródeł – podkreśla Anna Czech. Dodatkowo fundacja zbiera pieniądze na budowę hospicjum poprzez wpłaty 1 proc. podatku. W ubiegłym roku w ten sposób Kromka Chleba zdobyła 245 tys. zł na budowę hospicjum.

Więcej informacji o wejściówkach na koncert można uzyskać w biurze Fundacji „Kromka Chleba” przy placu Kazimierza 5 w Tarnowie oraz w recepcji Hotelu Bristol.

Posłuchaj Anny Czech:

Posłuchaj Adama Balasa: