Tarnów: Znęcał się nad kolegami w Pogotowiu Opiekuńczym

 

Bartłomiej Ch. znęcał się psychicznie i fizycznie nad wychowankami tarnowskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ukradł też sprzęt komputerowy oraz terroryzował i zmuszał w ośrodku kolegów do różnych poniżających czynności. Usłyszał w sumie 4 zarzuty – mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, sędzia Tomasz Kozioł. Akty znęcania miały polegać na różnego rodzaju formach poniżania, grożeniu pobiciem, zmuszaniu do różnego rodzaju zachowań a także na biciu i kopaniu po całym ciele. Ostatni z tych zarzutów dotyczy zmuszania innego z wychowanków do przyjęcia dopalacza, w wyniku czego pokrzywdzony zatruł się szkodliwą substancją i był hospitalizowany.

Nastolatek przebywa obecnie w areszcie śledczym. Ma 18 lat. Przestępstwa wyszły na jaw jesienią 2014 roku, lecz zaczęły się znacznie wcześniej. Ale będzie odpowiadał tylko za te, które popełnił od września 2014 roku, kiedy to ukończył 17 lat.

O możliwości popełnienia przestępstwa w Pogotowiu Opiekuńczym powiadomił personel placówki. Bartłomiej Ch. trafił do ośrodka decyzją sądu w Nowym Targu z powodu problemów wychowawczych, przejawów demoralizacji i braku postępów w nauce.

 

Posłuchaj Tomasza Kozioła:

 

 

Autor Jadwiga Kozioł