Relikwie Pier Giorgio Frassatiego w Krakowie

Dostrzegał ludzi biednych, pokonywał swoje ograniczenia i piął się w górę.

Błogosławiony Pier Giorgio Frassati, patron młodzieży, studentów i ludzi gór będzie obecny w Krakowie podczas spotkania młodych z papieżem Franciszkiem. Relikwie trafią do stolicy małopolski 23 lipca po przebyciu trasy przebiegającej między innymi przez Wrocław, Poznań i Rzeszów. Trumna z ciałem zostanie wystawiona w bazylice dominikanów przy Stolarskiej 12 i będzie dostępna dla wiernych do końca Światowych Dni Młodzieży.

Pier Giorgio Frassati był synem założyciela włoskiej gazety „La Stampa”. Swoje życie poświęcił jednak wierze i pomocy ubogim. Papież Franciszek określił go mianem młodzieńca, który zrozumiał, co znaczy mieć serce miłosierne, wrażliwe na najbardziej potrzebujących. Semper in altum, zawsze w górę. Piotr Jerzy Frassati pokazuje, jak to jest możliwe – dodaje ojciec Stanisław Tasiemski, dominikanin.

Frassati zmarł w wyniku zakażenia polio, jakiego nabawił się podczas niesienia pomocy potrzebującemu choremu. 20 maja 1990 roku papież Jan Paweł 2 ogłosił go na Placu Świętego Piotra błogosławionym Kościoła Katolickiego.

Posłuchaj o. Stanisława Tasiemskiego: