Tarnów/Nowy Sącz: Słuchacze w Warszawie

 

Słuchacze Radia RDN Małopolska i Nowy Sącz pielgrzymowali do Stolicy. Przez dwa dni zwiedzali zabytki i Kościoły. W pielgrzymce wzięli udział mieszkańcy regionu tarnowskiego i sądeckiego – słuchacze radia i członkowie Klubu Dobrze Nastawionych.

– Dla mnie największym przeżyciem było odwiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Byliśmy również w muzeum. To nie tylko zdobycie określonej wiedzy ale także duchowe korzyści. Mnie się bardzo podobała świątynia Opatrzności Bożej – dodaje jedna z uczestniczek pielgrzymki. Spacer po Łazienkach czy karmienie wiewiórek – tym z kolei zachwyceni byli najmłodsi uczestnicy. – Ta pielgrzymka jest przykładem jak należy organizować tego rodzaju wycieczki, czyli coś dla ciała i dla ducha. Jesteśmy bardzo zadowoleni – mówią uczestnicy.

Wyjazd zorganizował Klub Dobrze Nastawionych Radia RDN na specjalną prośbę słuchaczy – mówi prezes Magdalena Iwaniec. – Na prośbę słuchaczy zorganizowaliśmy kolejną pielgrzymkę do Warszawy. Powtórzyliśmy program wyjazdu z lutego. Nie udało nam się jedynie być w Pałacu Prezydenckim, ale za to zwiedziliśmy niedawno otwarte Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego – dodaje.

Przewodnikiem duchowym był ks. Krzysztof Orzeł, wicedyrektor Radia RDN. – Pielgrzymki, wyjazdy, powinny kształcić. Powinny kształtować również naszego ducha. Spotkanie w kościele św. Stanisława Kostki z bł. ks. Jerzym Popiełuszką uświadomiło nam szczególne przesłanie – żebyśmy umieli poprzez nasze drobne ale dobre czyny zwyciężać zło. Bo nie ma dzisiaj innego lekarstwa na to wszystko, co dzieje się wokół nas, jak tylko czynienie dobra – powiedział ks. Krzysztof Orzeł.

Uczestnicy pielgrzymki odwiedzili m.in. świątynię Opatrzności Bożej, muzeum i grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stare Miasto. Na koniec autokar Radia RDN dotarł do Jeruzalu – gdzie kręcone są zdjęcia do popularnego serialu Ranczo.

Posłuchaj uczestników:

Posłuchaj Magdaleny Iwaniec:

Posłuchaj ks. Krzysztofa Orła: