Tarnów: Pół tysiąca osób bierze udział w rekolekcjach „Moc Miłosierdzia”

W Tarnowie-Mościcach trwa Forum Formacyjne „Moc Miłosierdzia”. Tym razem, podczas kolejnej edycji największych rekolekcji w diecezji, uczestnicy spotkania rozmawiają o sakramencie pokuty. W sobotę Krystyna Sobczyk z Sekretariatu do spraw Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej mówiła o przebaczeniu. Do zgromadzonych przemówił także misjonarz miłosierdzia – ks. Michał Dąbrówka. 

Setki osób przybyło tutaj, aby poczuć wspólnotę, a przede wszystkim zbliżyć się do Boga. Każdy wykład jest przeplatany modlitwą, więc cały czas czujemy ten modlitewny klimat. Przybyłam tutaj bo zachęciła mnie koleżanka, ale bardzo podoba mi się to dzieło nowej ewangelizacji – mówią uczestnicy Forum. Tytuł Forum to „Moc Miłosierdzia”. Doświadczając tego miłosierdzia i miłości Boga nie da się tego nie dawać innym. Jeśli czujesz, że jesteś kochany bezinteresownie to chcesz się tym dzielić – mówi ks. Michał Dąbrówka, misjonarz miłosierdzia. Forum jest poświęcone głównie wartościom sakramentu pokuty. To przede wszystkim wielki sakrament uzdrowienia, który prowadzi nas do życia w prawdzie – mówi Krystyna Sobczyk.

Oprócz spotkań z ciekawymi ludźmi, wspólnej modlitwy i śpiewu w sobotni wieczór można było skorzystać z Sakramentu Pokuty. W niedzielę natomiast o. dr Kazimierz Fryzeł, redemptorysta, wykładowca w Szkole Spowiedników w Krakowie powie “Jak zadbać o swoją spowiedź”. Forum Formacyjne w Tarnowie-Mościcach organizuje Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie.

Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz jest patronem medialnym wydarzenia. W sobotę 23 kwietnia od godziny 15.00 na antenie radia RDN transmitowaliśmy Uwielbienie Bożego Miłosierdzia i Eucharystię. Natomiast w niedzielę 24 kwietnia o godzinie 15.15 rozpoczniemy transmisję Mszy Świętej.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Posłuchaj uczestników konferencji:

Posłuchaj rozmowy z ks. Michałem Dąbrówką:

Posłuchaj rozmowy z Krystyną Sobczyk: