Sądeckie talenty techniczne są już odkryte (Foto)

Zbudować własnego robota z klocków lego – z takim zadaniem zmierzyli się uczestnicy finału konkursu „Nowy Sącz, Nowe Technologie”. Na wykonanie zadania mieli zaledwie 2 godziny. Efekty były zdumiewające. Pierwsza nagrodę – czyli stypendium w wysokości 1500 zł otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu – Michał Pasiut, Bartłomiej Chruślicki i Patrycja Pawlik.

Przygotowaliśmy machinę, wyrzutnię reagującą na kolory. Gdy wykrywa czerwony, wyrzuca piłeczkę, jeśli biały, zatrzymuje się w miejscu – wyjaśniła Pawlik.

Chcieliśmy odkryć młode, sądeckie talenty techniczne. Uczestnicy mogli zaprezentować to, co mają zrobione w domu, ukryte w szafach. Chodziło też o to, by uczestnicy zaprezentowali koncepcję zastosowania nowych technologii w Nowym Sączu. Co za tym idzie, pobudzić środowisko sądeckie do działania i kreatywności – mówi Adam Michalik jeden z organizatorów.

Do finałowego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn. 3 najlepsze dostały w nagrodę stypendia. Drugie miejsce zajęli Mateusz Garwol i Filip Oleksy z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Dostali za to stypendium w wysokości 1200 zł. Trzecia nagroda (900 zł) padła łupem Dominika Maślanki i Piotrowi Dulakowi z Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i nagrody. Radio RDN Nowy Sącz patronowało konkursowi.

Posłuchaj Patrycję Pawlik ze zwycięskiej drużyny:

Posłuchaj Adama Michalika: